Тарас Шевченко - Сонце України

У цьому році минає 207 річниця з Дня народження геніального поета Тараса Григоровича Шевченка. Початок весни для шкільної молоді - це можливість щоразу по-новому осмислити його поетичні та прозові твори, краще осягнути минуле, зрозуміти сучасне й себе у ньому. 

З метою вшанування пам'яті національного генія, поглиблення знань учнів та вияву поваги і любові до Кобзаревого слова 10 березня 2021 року учні початкових класів провели виховний захід "Тарас Шевченко - Сонце України". Щиро дякуємо за підготовку виховного заходу класним керівникам Гнідій Н.М. і Дробик І.І.

150-річчя з Дня народження Лесі Українки

26 лютого 2021 року Г.М. Заброцька провела виховну годину на тему: "Спогади про дитинство Лесі Українки" з учнями 5-8 класів присвячену вшануванню пам'яті великої української поетеси. Учні розповідали про поетесу та її творчий шлях, переглянули відеофільм "Наша Леся" і дізналися багато нового про життя і творчість Лесі Українки. Також розгадували кросворд, декламували вірші, провели вікторину знавців творчості Лесі Українки. 

Міжнародний день мови

"Нації вмирають не від інфаркту.

Спочатку їм відбирає мову.

Ми повинні бути свідомі того, що

мовна проблема для нас актуальна і

на початку ХХІ століття, і якщо ми не схаменемося,

то матимемо дуже невтішну перспективу."

Л.Костенко

       На виконання плану роботи школи на 2020-2021 н.р., з метою формування в учнів любові і пошани до української мови 22 лютого 2021 року вчителі української мови та літератури Соловій Т.М. і Заброцька Г.М. провели низку заходів. Учні 9 класу намалювали стінгазету "Цікавинки-діалектинки". У 5-9 класах був проведений тематичний урок на тему: "Мова-скарб нації". Учні початкових класів також долучилися до цього свята. Класні керівники провели тематичний урок на тему: "Мова - живий організм". А також написали диктант на тему: "Україна в нас одна". Завершальним етапом святкування стала вікторина знавців рідної мови. Де учні мали можливість довести свою любов до рідної мови, тим самим виявляючи свідоме бажання бути гідними громадянами своєї держави.

Вшанування Пам'яті Героїв Небесної Сотні

А сотню вже зустріли небеса..
Летіли легко, хоч Майдан ридав…
І з кров´ю перемішана сльоза….
А батько сина ще не відпускав..
Й заплакав Бог,побачивши загін:
Спереду — сотник ,молодий,вродливий
І юний хлопчик в касці голубій,
І вчитель літній-сивий-сивий..
І рани їхні вже не їм болять..
Жовто-блакитний стяг покрив їм тіло..
Як крила ангела, злітаючи назад,
Небесна сотня в вирій полетіла…

 

Людмила Максимлюк (21.02 2014)

 

20 лютого ми вшановуємо пам'ять Небесної Сотні, справжніх героїв, котрі змінили хід історії нашої країни, віддали своє життя під час Революції Гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людей, європейське майбутнє України.

З метою увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні, вшанування подвигу учасників Революції Гідності та виховання в учнів почуття патріотизму і гордості за свою державу класний керівник 9 класу О.З.Дяків разом з учнями 8-9 класів провела виховний захід "Літературно-музична композиція Пам'яті Небесної Сотні". Хочеться вірити, що їхня смерть не була даремною. Вони загинули, щоб ми могли гідно жити. Дивлячись у їхні очі я беру на себе відповідальність змінити себе і свою країну на краще.

Завітай, завітай ти до нас Миколай!

19 грудня - одна з найочікуваніших дат у році, день перед яким усі діти намагаються бути якомога чемнішими - свято Миколая.

Цікаво і весело 18 грудня пройшло свято Миколая і в нашій шкільній родині. Учні початкових класів із класними керівниками І.І. Дробик та Н.М. Гнідою підготували чудовий виступ "Завітай, Миколай" тим самим подарували усім присутнім море посмішок і позитивних емоцій. Діти ознайомили присутніх з історією свята, розповіли про благодіяння Миколая-Чудотворця, розповідали вірші, співали пісні. По закінченні заходу, діти отримали подарунки від Святого Миколая. А Святий Миколай побажав усім присутнім гарного настрою, учням веселих свят та незабутніх зимових канікул.

Андріївські вечорниці

З давніх-давен наша Україна славиться традиційними святами і обрядами. Андріївські вечорниці - одна з найцікавіших українських традицій, що крізь віки дійшла до нашого часу. Щороку учні відтворюють обряди проведення українських вечорниць, сповнені веселощів та жартів. Цього року діти та вчителі нашої школи також не залишилися осторонь цього дійства. 11 грудня в нашій школі було проведено вечір відпочинку "Андріївські вечорниці", який організували класний керівник 5 класу Заброцька Г.М. та класний керівник 9 класу Дяків О.З. разом із своїми підопічними. Учні 5 класу вразили гостей свята справжньою акторською грою, відтворивши уривок з повісті І.Нечуя-Левицького "Кайдашева сім'я". Не менш майстерно відтворили уривок з повісті І.Котляревського "Наталка-Полтавка" учні 9 класу.

Хочеться подякувати учням-учасникам і вчителям, які подарували справжнє свято. Адже саме завдяки таким заходам відроджуються українські традиції, звичаї та міцніє зв'язок поколінь.

День Захисника України.

 Дівчата школи привітали зі  зі святом сильну половину  шкільного колективу і побажали відмінного настрою і перемоги у всіх справах.

Хлопців радісно  вітаєм,

Тільки успіхів бажаєм.

Ростіть, соколи,  скоріше

 

Й дружіть з нами ще міцніше!

Після виступу відбулися змагання серед учнів 1-4 класів.Команда "Дружба " і "Усмішка "зіграли внічию з рахунком 41-41.

Проводячи багато часу разом з дітьми вчителі стають частиною іх сприйняття світу і в той же час , вивчаючи   і досліджуючи  риси характеру своїх наставників, а потім  копіюють це . Так до свята Дня вчителя учні нашої школи спробували відтворити це у сценці «Навчальний урок для вчителів». Кожен вчитель зумів впізнати себе у вдалому перевтіленні учня

Схід і Захід разом

До Дня  німецької єдності учні 7-го класу підготували флешмоб "Схід і Захід разом."

Осінній ярмарок

 

В Кабаровецькій ЗОШ I-II ст. відбувся осінній ярмарок "Свято врожаю".Учні разом з батьками підготували смачну випічку , яку продавали за доступними цінами. Задоволеними залишилися продавці і покупці.

Презентація банера хартії Вільної людини

17  травня 2018 року ЗОШ I-II ст. с.Кабарівці на загальношкільній лінійці вчителем історії Соловієм Н.М. було презентовано банер щодо впровадження Української Хартії вільної людини, його інформаційно- змістове наповнення.

З учнями 1-3 класів проведено конкурс малюнка «Я люблю Украіну», а з учнями 5-9 класів - інтерактивні вправи «За що я люблю Україну», «Патріот».

Учням 8-9 класів запропоновано написати листа «До байдужого українця», та знайти інформацію про  власне засновників Хартії  вільної людини..

Ніяке стороннє серце не може замінити дитині серце матері. Перший подарунок, який дає нам мати, - це життя, другий - любов, і третій – розуміння .  В день свята Матері учні школи запросили своїх матерів до школи, щоб привітати їх ніжними словами, гуморесками , зворушливою   піснею «Ангел Мамі» та квітами. Гарний настрій  подарували  також    привітання «народних артистів».

17 березня 2017р. в ЗОШ І-ІІ ст. с. Кабарівців відбулися батьківські збори.

Перед батьками виступили учні школи з концертною програмою.

Одним із питань винесених на даний захід було: Попередження негативних проявів в учнівському середовищі.

З даного питання виступили директор школи Матвіїшин І.В. та фельшер Ковалик Г.Б.

Батьки взяли активну участь в обговоренні даного питання.

 

Ми нащадки Кобзаря

Вже багато років українці вшановують поета, генія і пророка Тараса Шевченка. І учні нашої школи не є винятком. 
9 березня цього року, в день народження великого Кобзаря, на сцені клубу відбулося дійство, приурочене цій даті.
   Всі, від наймолодших першокласників, які декламували вірші Тараса, до старшокласників,що майстерно інсценізували події з Шевченкового життя, дали змогу глядачам пригадати біографію поета і віддати йому шану. 
   Фінальним акордом свята став "Заповіт", який всі присутні прослухали стоячи.

Міжнародний день української мови

У залі прикрашеній рушниками, квітами та національному одязі  учні 2, 4, 5 та 9 класів  розпочали свято її величності Української мови.

Щиро і по дитячому вони розповідали вірші та гуморески, співали пісні прославляючи українську  мову, яка є барвистим килимом самоцвітів, що віками ткали генії нації і прості люди, які називають себе українцями

Продовженням свята було написання диктанту на уроках української мови  за назвою «  Україна наша земля, наша Батьківщина»

Допомагали дітям у підготовці  свята вчителі Гніда Н.М. та Мотрук О.В.

 

Вчитель інформатики Ворона Г.П.

Твір-роздум.pdf
Adobe Acrobat Document 388.1 KB